2017-10-27

Chiny z polskiej perspektywy

W ubiegłym tygodniu, 20 października, uczniowie naszej szkoły uczęszczający na kółko języka i kultury chińskiej prowadzonego przez panią mgr Beatę Fijołek, wzięli udział w konferencji „Chiny z polskiej perspektywy”. Konferencja została zorganizowana przez Centrum Polsko-Chińskie KUL oraz Ośrodek Debaty Międzynarodowej, a odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Podczas konferencji uczniowie wysłuchali wykładów o inicjatywie „One Belt, One Road” związanej z dawnym Szlakiem Jedwabnym; dowiedzieli się, jak wygląda nauczanie języka chińskiego w Polsce; pogłębili swoją wiedzę na temat Polonii mandżurskiej w Chinach, a także, z pomocą Pani Beaty, odkryli jakim fascynującym i różnorodnym krajem są Chiny („Chiny wszerz i wzdłuż”). Uczniowie nie tylko zaspokoili swój apetyt na wiedzę, ale również podczas przerwy kawowej mogli poczęstować się przepysznymi sajgonkami ;) Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konferencji na długo pozostanie w głowach uczniów.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.